Проект на пирамидален парник

Технически устройства и методики

Проект на пирамидален парник

Мнениеот jo64o » Съб Ное 15, 2014 7:54 pm

Привети!Твърдо съм решен да правя оранжерия.Разполагам с близо половин декар място в София,кв.Бенковски,където живея сега.Готов съм на всякакви експерименти.Засега само съм закупил 30 дървени гредички 4000 на 50 на 60мм.От идеята за пирамидата не ми харесва само недостъпността на долните ъглови приземни пространства.Моля всички колеги за съвети и напътствия.По принцип всеки е и добре дошъл при мен.Отдавна ме вълнува и мисълта за оздравителен и подмладяващ комплекс създаден на кооперативен принцип с ясни договорки и условия.Смятам,че е по силите и знанията на голяма част от участниците в този форум.Само така натрупаните знания и опит ще отидат в полза на хората.Моля уважаемият собственик на сайта да вземе присърце идеята ми.Бъдете здрави!
jo64o
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 11:07 pm

Re: Лес Браун - пирамидален парник

Мнениеот sheki » Съб Ное 15, 2014 8:31 pm

joshcho ако искаш си пусни отделна тема в която да развиеш проекта си , така ще е най - добре.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Лес Браун - пирамидален парник

Мнениеот caduceus » Съб Ное 15, 2014 8:53 pm

jo64o
С удоволствие ще помогна с каквото мога. Имам нов вид хармонизатор със сравнително ограничено действие, но енергията е много силна и минава през всякакви стени и препятствия. В момента се тества - мислех да пиша за началните етапи тук, но с оглед на разразилия се безсмислен спор и глупости ще го отложа за малко. Хем и ще минат още малко тестове. Направи си оранжерията както си решиш, пък ще се намери с какво да я подсилим :)
Успех!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Лес Браун - пирамидален парник

Мнениеот jo64o » Нед Ное 16, 2014 1:12 pm

Благодаря!Проблем е ,че не мога да реша как да я направя.Ще ми се и формата да е експериментална,затова я предлагам на общофорумно обсъждане.
jo64o
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 11:07 pm

Re: Проект на пирамидален парник

Мнениеот smsi-h » Нед Ное 16, 2014 3:00 pm

jo64o,

Имаш един гръб от мене за експерименталната форма. :) Размерите във файла са за пирамида тип хеопсова, в случай, че решиш да правиш пирамидален парник.
Прикачени файлове
Piramida_razmeri.pdf
(30.69 KiB) 382 пъти
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Проект на пирамидален парник

Мнениеот jo64o » Нед Ное 16, 2014 6:34 pm

Благодаря ти,приятелю!Това наистина е идеалната форма,но и най-непрактичната.Неизползваеми са пространствата в ъглите на конструкцията,поради недостъпност.А нали все пак е оранжерия.Може би няколко пирамиди една до друга?Но как ще се покрие,свърже?Или пирамиди вътре в стандартна конструкция?А може би друга форма?Помагайте!
jo64o
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 11:07 pm

Re: Проект на пирамидален парник

Мнениеот caduceus » Нед Ное 16, 2014 7:48 pm

jo64o
Направи го на теб да ти е удобно да го обслужваш, а ако искаш да е по-така :) може да е нормална конструкция, а с пирамидален покрив/или повече покривчета с пирамидална форма/ и ще се облъчва надолу каквото е под него/тях.
Най важното е мястото да не е върху геопатогенна зона, да имаш достатъчно хубава вода и т.н. както си му е реда. Зареждането на пространството е лесна работа, може да стане и доста по-силно от това дето се прави с пирамиди. Относно проверката за зони може да ни пуснеш една снимка от Гугъл мапс на мястото и ще ти кажем с Айкроу какво е положението :)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Проект на пирамидален парник

Мнениеот smsi-h » Нед Ное 16, 2014 9:31 pm

jo64o,

Конструкцията ти би могла да е следната: С размерите на основата на пирамидата вдигаш стени, примерно 1,5 метра високи, а след това, отгоре им, изграждаш купола на самата пирамида. Единственият недостатък е, че в пространството заето от стените ще има по-малко влияние на формата на самата пирамида, а може даже да е и с отрицателно поле, тъй като, предполагам, под основата на пирамидата полето е отрицателно, но за това Айкроу и Кадуцеус ще се изкажат.
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Проект на пирамидален парник

Мнениеот caduceus » Пон Ное 17, 2014 12:04 pm

Под пирамидата винаги е плюс. Над нея има фантомен обърнат двойник който има минус, затова не е добре да се слагат пирамидки под леглата ;) Настрани има слаб плюс от индуцирано поле. Няма проблем да е така както го предлагаш, а ако е по-дълга сградата да се направят няколко пирамидални покривчета. Задължително трябва стените да са ориентирани по посоките на света с компас, за да се усвои и енергията на етерния вятър около повърхността на земята, не само тази от вертикалната енергийна връзка с небето.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Проект на пирамидален парник

Мнениеот icrow » Пон Ное 17, 2014 6:33 pm

Едни от първите ми оргонизатори бяха пирамидални. Когато пирамидата беше нормално поставена с върха нагоре по цялото купе чак до багажника и двигател се разнасяше негативна енергия. Когато обърнех пирамидата надолу с върха и всичко ставаше позитивно. Това съм го описвал в мазето мисля, че и снимки имаше.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Следваща

Назад към Жизнена енергия - приложение в селското стопанство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron