Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Технически устройства и методики

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот icrow » Пон Окт 13, 2014 8:34 pm

Mахни преди това накрайника и остави да излиза водата от маркуча директно и пак снимай.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот FIL55 » Нед Окт 19, 2014 8:37 pm

Здравейте отново.
Както ме посъветва icrow, махнах накрайника и снимах отново, този път наистина за последно. Моля за измерване; ако може, и на полезността на водата. Примерно -с въпрос "ще помогне ли тази вода за излекуване на засегнатите дръвчета" и очаквани отговори "да", "не", "по-скоро да", "по скоро не".
Прикачени файлове
DMC_0054.JPG
DMC_0054.JPG (622.3 KiB) Прегледано 5037 пъти
FIL55
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 1:37 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот icrow » Пон Окт 20, 2014 11:51 am

Този път е изцяло негативна водата! И не е полезна за растения.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот caduceus » Пон Окт 20, 2014 12:55 pm

Аз измерих току-що водата и виждам, че има разлика в заряда по протежение на струята. В началото /веднага след изхода/ има позитивен заряд и водата е ОК, а след точката в която струята се пръска и турбулизира /там е неутрално, на около 20-30 см от изхода/ започва и негативния заряд. Той не е много силен - така е и при дъждовалните машини и никое растение не е умряло от това, защото те си се нагаждат в доста голяма степен. Така че не е болка за умиране :) Трябва да се отчитат задължително следните неща когато се работи в тази област:
1. Системата с маркуча и пластините все пак е твърде проста - съответно зарядът и оттам ефектът не е много силен. Както и грешките не са много сериозни и няма да речем да ти изсъхнат растенията от минуса.
2. Горното го казвам и за да не се правят съпоставки с оригиналната ми ВАС за промишлено капково напояване, с която обработвахме малините. Там нещата са съвсем други - като заряд, принцип на работа и ефективност.
3. При всички положения, когато се ползват такива двойнозавихрящи системи като тая с маркуча, трябва да се избягва турбулизиране и пръскане на струята. Т.е. ако си поливаш с такова нещо доматите, като то лежи на земята и оттам водата отива в напоителните канавки на зеленчуците, няма как да сбъркаш и всичко ще е ОК.

Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот icrow » Пон Окт 20, 2014 8:55 pm

Фил, защо просто не го навиеш на обратно маркуча? Ако е толкова проблем аз ще пробвам петък събота с моя маркуч, но трябва да му свалям проточния оргонизатор и другите по водопровода.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Предишна

Назад към Жизнена енергия - приложение в селското стопанство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron