Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Технически устройства и методики

Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот caduceus » Сря Май 01, 2013 9:35 pm

Здравейте,

писаното по темата засега може се проследи на следния линк:

http://mazeto.net/index.php?topic=6731.0

Ако го изтрият оттам, го имам на архив и ще го приложа като doc файл. В настоящата тема може да се коментира приложението на системата, както и нейните предимства и недостатъци. Последните наблюдения показват като основен резултат от използването и много силните растения, придобиващи изключителна издържливост на болести, лека градушка, наводняване, и особено на суша. Като страничен пример мога да дам следното - доматени растения, нарочно неполивани над два месеца в най-горещото време през миналото лято, останаха живи, зелени и раждащи чак до есента. Естествено, системата беше малък домашен вариант на показаната в линка промишлена ВАС за капково напояване, но със същите отлични качества.

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот ivchak » Съб Май 11, 2013 6:51 am

Кадуцеус ,поздравления за тези резултати.Вече съм спокоен , че няма да умрем от глад :lol: Иначе сериозно, подобни системи реално ще доведат до по-малко използуване на торове,хим.препарати за защита, икономия на вода и т.н. и от друга страна до получаване на еко продукция в по-големи количества.На един руски сайт четох за един интересен експеримент но аз нямам възможност да го повторя, така че ако някой има малко място и някакъв разсад може да опита.Експеримента се състои в следното: в две еднакви сандъчета с еднаква почва и еднакви всички други условия се засаждат равен брой растения с един размер и възраст.Двете сандъчета се поставят върху изолирани подложки(примерно 2-3 см. стиропор) като в едното сандъче предварително се слага на дъното някаква метална(нелакирана или небоядисана)пластина с кабел запоен за нея и изведен през дъното на сандъчето , като кабела се заземява или чрез заравяне в почвата или чрез запояване към друга метална пластина(доста по-голяма от тази в сандъчето) поставена на земята.Ако имаш заземление на ел.инсталация кабела може да се свърже към него.Резултатът е по-бързо растящи и по здрави растения в сандъчето което е заземено.От тук ми идва мисълта ,че хора занимаващи се с медитативни практики и космически енергии ще имат по-добри резултати ако са заземени.Предполагам , че тези практики са доста по-ефективни на бос крак сред природата отколкото в къщи върху изкуствената постелка :D .Успех на всички експериментатори !!!
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот caduceus » Съб Май 11, 2013 11:50 am

Ами и аз съм се заземявал като бях студент в Свищов - в един момент тогава беше модерно да се връзваш с меден оголен кабел за парното или крана на мивката, докато спиш. Резултатът беше, че щях да се удуша с жицата като се въртях в леглото и се наложи да се отвържа посред нощ, псувайки здраво - щото се бях омотал с една доста дебела тел и не се късаше лесно :D :D :D
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот vodoley » Чет Окт 24, 2013 7:55 pm

Кадуцеус,

предполагам , че вече си събрал доста впечатления и резултати от твоята водоактивираща система.
Моля да споделиш. Последното ти инфо е от преди повече от година.

Благодаря предварително.

Успех.
vodoley
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 9:38 am

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот caduceus » Пет Окт 25, 2013 10:10 am

Всичко е разглобено и захвърлено в мазето. Поне при тези земеделци с които говорих, няма интерес. Понеже използването на ВАС на полето е свързано с климатични рискове /град, проливни дъждове и т.н. - както стана при теста на малините/ и реално е фабрика на открито, зависеща от началника горе, остана да се сложи на някоя оранжерия - но няма желаещи. Стандартно за моите изделия, договорът ни с предния клиент беше с гаранция за връщане / в случая 6 месеца/, за да няма той никакъв риск. Стойността на конкретната ВАС, изчислена за 50-60 дка малини и поток през основната тръба Ф90 около 17-20 кубика вода на час беше 1500 лв без ДДС, което се избива още на първата реколта. Клиентът изкара колкото миналата година при сериозен град и проливни дъждове, а останалите малинаджии наоколо - почти нищо. Това е при половината поливки от предвидените, защото на всичко отгоре късно сложихме системата. Но растенията му станаха изключително здрави и издържаха - агрономът му каза, че такива не са имали никога. Върнах му парите защото така поиска накрая /каза и че може да я сложим пак на другата година при същите условия, но това за мен си е подигравка/, взех си системата и я разглобих, като преработих и продадох компонентите като оптимизатори за коли. Точно българска, мила, родна история...
Сега мога да направя още по-силна система, като добавя някои нови неща които разработих през последната година - но сега основно правя трите вида оптимизатори, двата вида кутии ОК, неутрализатори на геопатогенни зони и в последните дни няколко поръчки за лични енергийно-защитни пособия от типа на Кадуцея на пронизващия огън на Мировинг или огнения меч /бобините/. Ако има желаещи за ВАС, ще им направя - но е добре да са с оранжерии, за да могат да сравнят коректно реколтата и позитивните промени в растенията. Иначе не ми се занимава с иди си - ела си.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Домашен вариант на водоактивираща система

Мнениеот FIL55 » Сря Яну 29, 2014 10:26 pm

Изображение004.jpg
Изображение004.jpg (132.29 KiB) Прегледано 8673 пъти
Изображение001.jpg
Изображение001.jpg (126.83 KiB) Прегледано 8673 пъти
Здравейте,аз съм новорегистриран във форума. Доста време следя написаното и създаденото в този и др.форуми,опитвам се да репликирам някои изделия.
Предлагам на вниманието на всички,занимаващи се с дворна растителност, а и домашно земеделие, домашния вариант на система за енергизиране на вода, описан накратко от Кадуцеус през 2012г. Всички елементи на изделието са достъпни в големите търговски вериги с цена общо около 20лв,трябва и малко медна ламарина за две пластини, които се огъват както е обяснено и показано със снимка в първообраза на този домашен активатор. Снимките са на два варианта, с 1/2 и 3/4 цола маркуч и са правени в края на миналото лято. Не успях да пробвам пълният ефект от това "гаражно" активиране,но все пак едно дръвче, поливано с вода няколко пъти от тези "бластери", роди неочаквано много плодове. Пролетта и лятото наближават, който иска да се пробва, може за един ден да направи изделието заедно с пазаруването. За специалистите може би представлява интерес степента на енергизиране на водата, ще бъде интересно да посочат колко е тя, както и усещането за водата (едната е от чешма, а другата от река,извадена с градинска помпа.
FIL55
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 1:37 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот Philip » Чет Яну 30, 2014 5:12 am

Здравей : )
Чудесно е, че си се престрашил да пишеш :D
**********
Водата и от двете снимки си има плюсовете, но те са различни.
Ако не бъркам, тази от снимка 004 (синия накрайник) е по-енергетизирана, но тази от снимка 001 (червения накрайник) е по-добра за растенията.
За енергията ще кажат Айкроу и Кадуцеус :D
Интересно ми е коя от кой източник е.
У нас също имаме много трева и много цветя, и откакто започнах да правя тръбите, и да поливаме през тях - двора се промени очевадно :D Тревата си остана зелена и до сега, а цветята стават по-огромни и от преди :D Няколкото плодни дръвчета също се "представиха" много добре през миналата година :D

Приятен ден!
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот FIL55 » Чет Яну 30, 2014 9:30 am

Водата от червения накрайник е от чешмата,маркучът е 1/2;от синия накрайник е с маркуч 3/4 около 35м,като в него е включена градинска помпа със смукател -още 8м и водата е от местна река (ако не съм ги объркал де, минаха 5-6 месеца). Може реката да е замърсена, може смукателят да е попаднал на застояла вода,пластинките са правени "на око", дръжките са с различен диаметър.
FIL55
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 1:37 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот icrow » Чет Яну 30, 2014 2:39 pm

Добре дошъл!
Синия накрайник е 7.6 червения 8.8.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Водоактивираща система на Кадуцеус - ВАС

Мнениеот sheki » Пет Яну 31, 2014 10:17 pm

Интересно е помпата като в нея има турбинка която върти яко водата как влияе, по принцип и ние в къщи поливаме с помпа но маркуча е много дебел :) мисля 5-6см, но ще се мисли нещо чак лятото.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Следваща

Назад към Жизнена енергия - приложение в селското стопанство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron