Оригинален генератор на Бедини

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот caduceus » Чет Апр 18, 2019 5:42 pm

Генераторът на Бедини работи по начин, който не се разбира от повечето хора. Той е вид енергиен конвертор - излъчва и чисто магнитни вълни, а също и оргонна съставляваща във вид на поле, както и като студен ток в електрическата верига.
По темата е много трудно да разсъждава човек, който няма необходимите знания и усещания, защото оценката му става едностранчива. Т.нар. СЕ не е нещото, заради което е важно това устройство - а точно другите му ефекти. Особено доработките и вариантите на Жоро, които са по-различни от базисния Бедини генератор.
Препоръчително е да се изследва всичко директно, няма нужда от празни думи и спорове.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот Vanhow » Чет Апр 18, 2019 6:45 pm

Какво става с Жоро, къде се изгуби? Работи ли още по генератора, някакво развитие?
Vanhow
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Дек 19, 2015 7:35 pm

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот Питър » Пон Апр 22, 2019 12:52 pm

Пак благодаря за вниманието и отговора. Напълно Празни думи или спор почти няма.
Различни са нивата, нивата на говорещите. От моя гледна точка - поизгладиха ми се празнините.
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот caduceus » Пон Апр 22, 2019 9:20 pm

Съжалявам че ти се виждат празни. За мен не са - имам генератор от Жоро с една бобина, идеята ми беше да разбера какво става всъщност в него - и разбрах. С приказки и обяснения нещата не стават - и никъде и никога не са ставали.
Жоро си гледа живота на новото място и е добре. Работи по това-онова, което смята за важно и от време на време се чуваме - но е разбрал, че постоянно присъствие по форумите имат предимно хора без работа и грам акъл :lol: И е прав.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот Питър » Сря Апр 24, 2019 8:44 pm

И аз, като че ли не съм привлечен вече 'да се обаждам', говоренето - като форма на съществуване , при най-упоритите достига до фаза 'самоговорене' ... което мен лично ме плаши като бъдеща възможност. Вече все по рядко съм разбиран правилно. Самомълчанието е дело почти също толкова самотно, но някак по-практично.

Скоро срещнах сентенцията - човек не е само това, което има , а и това което няма.
Може и с генераторите да е някаква сложна история от сорта - явно и нямането му е важно на Всемира.
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот G1bata » Съб Апр 04, 2020 7:49 pm

Здравейте,

Тези дни ме приеха в форума и започвам да задавам въпроси на който нямам отговор, по повод транзисторите Gogo1 твоите с какви параметри са Uf ? и hFE ? и който има опит с bedini мотора( казва че трябва да са еднакви всички транзистори за да работят еднакво бързо ), с какви параметри са някой има ли инфо?
По повод кондензаторите, при тест ми направи впечатление, че като се вкарва голямо напрежение което се е сабирало в кондензатори се зареждат по бързо акумулатора. тествах го с микроконтролер с релета, но не издържат релетата. та има една схеме с зенер диод някой тествал ли я е?
Ако има алтернативна схема на таймер, приемам всякакви варианти, и тепърва ще споделя какво съм направил и до къде съм сътворил цялата картина.

Поздрави на всички и здраве!
G1bata
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Мар 29, 2020 8:31 am

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот caduceus » Съб Апр 04, 2020 8:57 pm

Здрасти колега и добре дошъл!
Жоро не знам дали ще ти отговори щото отдавна не е писал, но аз в понеделник ще помоля колегата по тоците дето ми поправя моя генератор като изгори /от време на време го прецаквам поради глупост :lol: / да ти напише по тия транзистори кое точно е ползвано. Той е наясно, та си говорате с него и дано има полза
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот Иван1961 » Нед Апр 05, 2020 8:12 am

G1bata написа:Тези дни ме приеха в форума и започвам да задавам въпроси на който нямам отговор,

Виж дали няма отговори на твоите въпроси в тези Ръководства! Не знам дали ги има в този форум, но смятам че са безценни за занимаващите се с Бедини!
Прикачени файлове
Бедини SG - Наръчник за напреднали.pdf
(2.53 MiB) 196 пъти
Бедини SG Средно ниво.pdf
(2.11 MiB) 220 пъти
Бедини SG - Начинаещи.pdf
(2.78 MiB) 187 пъти
Иван1961
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 30, 2017 8:57 am

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот G1bata » Нед Апр 05, 2020 1:21 pm

Здравейте,

Тези съм ги изчел вече не знам за кой път, бедини има свой уред който е дал за измерване на транзистори, но аз се оповавам на по известните параметри и уреди, и него ще си направя, въпрос на време.
Опитах се да изтествам с обикновен зенер диод 1N4148, с кондензатори 2 х 1000мф / 450в по схема по долу ако бъркам някъде поправете ме,
искам да е с зенер защото е по простичко, някой има ли идея какъв да използвам, в книгите пишеше някъде че използва кондензатори с максимален волтаж 80в, това ме навежда на мисълта че и такъв трябва да е зенер-а.
g1-21.jpg
g1-21.jpg (66.54 KiB) Прегледано 3129 пъти
G1bata
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Мар 29, 2020 8:31 am

Re: Оригинален генератор на Бедини

Мнениеот G1bata » Нед Апр 05, 2020 3:38 pm

Здравейте,

Да покажа и моето бедини:
Прикачени файлове
IMG_20200405_162805.jpg
IMG_20200405_162805.jpg (1.28 MiB) Прегледано 3125 пъти
IMG_20200405_162749.jpg
IMG_20200405_162749.jpg (1.28 MiB) Прегледано 3125 пъти
G1bata
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Мар 29, 2020 8:31 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron