Домашен LENR реактор

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот caduceus » Вто Ное 26, 2019 6:18 pm

Здрасти!
Тия дето се дразнят не са от този форум :) а знаеш от кой.
Тук нещата са позамрели по причина на много работа и малко време /от моя страна де/ - но пък ще има какво да покажа като краен продукт и машини в скоро време ;)
Роси работи човекът и вероятно му правят всякакви спънки, но да е жив и здрав че се бори въпреки всичко. С овърюнити като ток обаче влиза в много опасни води /като топлина не е много трън в очите, но тока е друга бира.../
По принцип Бедини споменаваше че докъм 300-400% овърюнити не те закачат, щото било детска работа - но с повече вече береш ядове. Ще видим какво ще стане и с тази технология...
Поздрави!

ПП
Ти земетресението в Албания успя ли да го предвидиш по твоята методика?
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот elpunto » Вто Ное 26, 2019 8:10 pm

caduceus здравей,
не, не съм усетил земетресението в Албания.
В последно време нямам "сигнали" за предстоящи трусове, а и когато
имам ги "бойкотирам" т.е. не се опитвам да правя прогнози.

Уморих се или остарях . . . . .двадесет години правя прогнози, опитвам се да
намеря хора като мен, да ги обуча и да направим екип . . . . не става,
хората не се интересуват и не искат да се натоварват с тази дейност.

Да сме живи и здрави, и както казва поетът :

носете си новите дрехи момчета
проблемите на тази планета
ние . . . едва ли ще разрешим


Поздрави
elpunto
 
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 25, 2015 12:00 am

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот caduceus » Чет Ное 28, 2019 6:39 pm

Ееее... Ами ела някой ден до Ловеч да седнеш на машините и ще те вдигнем :) Никакво остаряване, ние тука се борим сериозно на здравния фронт и имаме успехи.
Не искам да показвам недовършени неща, затова не пускам снимки още - но последната машина е впечатляваща :tongue: Ревитализационна бобина от ново поколение, само носителят излезе над шест бона - всичко е ток и жица, Бош, алуминиеви профили, италиански мотори и редуктори и прочее :hola:
Сега довършваме площадките и ринговете, до Коледа сме готови!

Относно реактора по темата - нямаме практика щото проекти много и не сме стигнали дотам :)

А земетръсната методика живо ме интересува, но екипната работа е проблематична - факт, видян и в този форум /за съжаление/. Винаги се намира някой да се изтропа на метеното - така че повече от трима можещи радиестезисти не е лесно да се съберат на едно място. Почват да си мерят едикакво си :lol:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот elpunto » Пон Мар 09, 2020 12:30 am

Още едно устройство за производство на чиста и евтина топлинна енергия се появи на енергийния пазар.
Устройството се нарича THE SAFIRE PROJECT компанията, която ще го представи като търговски продукт е AUREON ENERGY LTD

сайт на компанията . . . . . . https://aureon.ca

Екипът, който разработва устройството ( от 2013 г.) в края на 2019 г. постига потаряеми и устойчиви резултати.
Това им дава увереност и съвсем неотдавна, няма месец, те решават да обявят устройството като търговски продукт.

Това което успях да разбера от информацията в сайта, е че THE SAFIRE PROJECT е реактор за създаване и поддържане на плазма.
Плазмата се поддържа неограничено дълго в камерата на реактора.Това не е постигнато до сега никъде, в многобройните ТОКАМА-ци.
Оставам с впечатление (това е мое скромно мнение), че THE SAFIRE PROJECT е хибрид между LENR реактора на A. Rossi и
устройството Sun Cell на Brilliant Light Power.

Според разработчиците, процесите които протичат в камерата на реактора излизат извън съвременните познания по физика.
Самите те признават, че не могат да дадат теоритично обяснение, че приемат всякаква теория, която дава задоволително
обяснение, но за сега няма такава.

В теоритичната част на сайта се споменявя името на Ал. Пархомов, руския учен, направил успешни реплики на LENR реактора,
и неговата теория за процесите в LENR реактора.
Споменава се също името на Милс, шефът на Brilliant Light Power и частицата хидрино, която играе ключова роля в Sun Cell.

Разработката се финансира от Международния Научен Фонд.От 2015 г до 2019 г. по тази тема са инвестирани 15 000 000 $ US.
Според мен скромна сума на фона на стотиците милиарди $$$ . . . . прахосани безрезултатно за ТОКАМА-ци . . . . . :surpris:

Последните опити с THE SAFIRE PROJECT показват, че в камерата на реактора могат да се деактивират радиоактивни отпадъци
получени при работа на АЕЦ - ове. Това окончателно убеждава екипа, че разработката е достигнала етап, който може да се използва
като готово изделие и те дават широка гласност на техния плазмен реактор.
elpunto
 
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 25, 2015 12:00 am

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот elpunto » Пон Мар 09, 2020 11:32 pm

Пускам снимков материал за плазма камерата на SAFIRE PROJECT.
Не съм превел текста от английски, трудно ми е да вникна в подробности,
не съм ядрен физик а и нямам претенции да знам всичко . . . . :connie_bye:
Прикачени файлове
диаграма на избитъчна топлина.PNG
диаграма на избитъчна топлина.PNG (207.27 KiB) Прегледано 3211 пъти
safire-energy-cell.png
safire-energy-cell.png (1.2 MiB) Прегледано 3211 пъти
safire reactor diagram 2.png
safire reactor diagram 2.png (1018.98 KiB) Прегледано 3211 пъти
Safire камера с анод и катод.jpg
Safire камера с анод и катод.jpg (90.73 KiB) Прегледано 3211 пъти
elpunto
 
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 25, 2015 12:00 am

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот Иван1961 » Сря Мар 11, 2020 9:21 am

elpunto, чел ли си нещо за Кирил Чуканов. Аз следях новините за него преди години, сега съм изпуснал нишката. Работеше в Канада, сега мисля че е в Китай. Има прототипи на плазмени генератори за СЕ на принципа на изкуствено поддържане на кълбовидна мълния. Споменаваше за КОП от порядъка на 30. Последно четох че има намерение да захрани небостъргача "Златен век" с безплатно електричество, но те спряха проекта!
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7383465
Иван1961
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 30, 2017 8:57 am

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот elpunto » Пет Мар 20, 2020 8:06 pm

Честита пролет !

Иван1961 знам за Чуканов. Аз лично не го познавам, но съм разговарял с професор от БАН, който
е правил измерване на устройството на Чуканов за Кълбовидна Мълния ( КМ ).
Професорът твърди, че енергията за създаване и поддържане на КМ при Чуканов е по голяма, от
енергията която се отделя при разпадането на КМ.

Чуканов е направил устройство за създаване на КМ, това само по себе си е голям успех, но той
"буксува" на това ниво вече 25 години, може би и повече.
Според мен, една от причините Чуканов да не търпи развитие е, че той няма екип.
За да се развие разработката трябва екип от висококвалифицирани специалисти от различни специалности
като ядрени физици, химици, инженери, ИТ специалисти и др.

Опита на A. Rossi и неговия Е-САТ реактор, опита на Милс от Brilliant Light Power, на THE SAFIRE PROJECT
показва, че успехът е в резултат на екипна работа на различни специалисти.
Чуканов е единак, по стар "народен обичай" той работи сам, не иска и не може да работи в екип и да дели славата . . . . :dash:
За съжаление като него са повечето от безсъмнение талантливите специалисти по . . . мазета и тавани, паркинги и гаражи : )

В потвърждение на моите думи са практическите резултати от разработките . . . . разработките стигат до под крушата, онази кривата . . . . :sobbing:

Поздрави
elpunto
 
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 25, 2015 12:00 am

Re: Домашен LENR реактор

Мнениеот caduceus » Съб Мар 21, 2020 8:51 am

:)
С Чуканов си писахме навремето преди да излезе от България, беше го докарал до 3/1 с реактора Хелиос, монтиран незнайно защо в банята му :tongue: Вероятно си е топлел вода човекът, че да има някаква поне малка практическа файда от тая кълбовидна мълния :lol:
Това всъщност дори не е КМ, а плазмен разряд в стабилно положение, което само по себе си е успех в сравнение с разни токамаци и прочее многомилиардни боклучави устройства.
Аз съм доста запознат с материята, защото съм изучавал и събирал данни за КМ с цел изследване на СЕ при разпада и. Явлението е свързано с преминаване на един вид кондензат или сгъстък тънка материя от 4 и 5D пространството, които са с по-висока енергетика в нашето. Все едно капка вода на котлон, изпарява се бавно поради парния слой между двете повърхности и отделя енергия сравнително контролируемо.
Чуканов ползва СВЧ генератор и кварцови балони /стъклото се топи/ но трябва охлаждане щото и кварцът заминава след малко време. И т.н. Професорит от БАН го хулеха щото не могат да го направят, така че това не е аргумент - имаше спор на страниците на вестник Орбита навремето в който се цитираха и данни от тестове пред редица капацитети и те бяха подписали протокола с ненормалното КПД ;)
Технологията е изследвана още от акад. Пьотр Копица и са си варили яйца на вилата му в Подмосковието на СВЧ лъча дето захранва кварцовата лампа :smileylol: Наши хора демек :cheers:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Предишна

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron