Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Пон Мар 03, 2014 7:22 pm

Отварям тема за приложението на оргонната пара в автомобилите. Вски може да си прави интерпретации и модели по своя опит и разбиране, а ние ще напътстваме и помагаме с каквото можем.

Оргонната пара по мои разбирания е облак от заредени микроскопични частици, като например водни молекули. И понеже се издига нагоре, може да се оприличи на пара. Кадуцеус, като откривател на понятието, най добре ти дай определение.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Пон Мар 03, 2014 7:38 pm

Направих вариант на решетката на Боб, за да разбия въздуха на по малки струйки и да се смеси по добре с оргонната пара (ОП) Стана изключително грозна, но като за първи тестови вариант върши работа. Освен разбиването на въздуха също така и намалява постъпващото количество. А така се уравновесява донякъде обеднената ГВС. До сега, както споменах с големия постъпващ заряд в мотора, колата почваше да става по немощна. Сега не само, че стана доста по мощна с решетката, ами и позволява да се намали горивото още повече, без да настъпят неравномерно работене на двигателя и загуба на мощност. Преди тези намеси в таблицата на газовата, като дам намаление повече от -12 и колата почваше от време на време да притирися да губи мощност и да прави неприятни форсажи на празен ход. като за секунда пада до 400 оборота и се качва до 1200. Сега газта спокойно я намалявам до -25 и работи стабилно без притрисяне! Мощността е като при -8. Също така си и поиграх с едни настройки, които до сега пренебрегвах и по време на движение времената стоят доста по малки от преди, а колата си върви прекрасно. Ще почета за тези настройки и ще си играя още Другото, което забелязах е, че явно термостата ми не работи добре и по време на движение подържа мотора температура до макс 60гр. което е много неприемливо, и обяснява супер високия разход в града. Предполагам ви е ясно защо. Така че може да проверите вашите, може заради тях да имате висок разход!
Поздрави!
Прикачени файлове
IMG_0167.JPG
IMG_0167.JPG (290.51 KiB) Прегледано 7015 пъти
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот ivchak » Пон Мар 03, 2014 9:04 pm

Поздравления Айкроу , доста добри резултати :D . Бих ти предложил да пробваш вместо тази решетка да сложиш мрежа от комарниците за ал. дограма - тъмно сива(има някакъв метален прах в нея- според един майстор) и издържа на високи температури . Разпръскването ще е по-равномерно (само да не дойде много гъста). Има и малко по-едра (бяла)която използват в строителството - мисля че е от стъклени влакна. Ако сложиш две такива мрежички една върху друга под 45 градуса както е на снимката ще имаш и начално зареждане на въздуха :D .Успех !
мрежа - комари.jpg
мрежа - комари.jpg (189.02 KiB) Прегледано 6999 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Пон Мар 03, 2014 9:45 pm

Принципно идеята ми е да направя може и от мрежа няколко пласта на разстояние една от друга. Ще подобря и разпръскването на парата. Другото което ми се върти в главата е диуза и турбонатор, по Шаубергер. Ако не започне трета световна война в Украйна има доста поле за работа. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот ivchak » Пон Мар 03, 2014 10:13 pm

Има и алуминиева мрежа но е много скъпа. Когато единични мрежи са на разстояние една от друга създават отрицателно поле - поне аз така ги измерих :) . За Украйна не се притеснявай война няма да има, само ще я разделят.
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот zlia_genii » Пон Мар 03, 2014 10:16 pm

Не мисля че алуминиевата мрежа е много скъпа. Виждал съм я по магазините авто мания за тунинг на решетки, беше на приемливи пари
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот sheki » Пон Мар 03, 2014 10:18 pm

Има разни спрейчета за помедняване и за алумин, http://www.avto.bim.bg/Sprei-s-med-1100 ... 30450.html
http://www.avto.bim.bg/Aluminiev-sprei- ... 30239.html
няма да е като истинска метална мрежа :) но може да има полза, може да се обработи и някоя пчелна пита :)
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Пон Мар 03, 2014 10:21 pm

Може да пробвам. :) Тези шпрейове май съм ги виждал в Бриколаж.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот zlia_genii » Пон Мар 03, 2014 10:25 pm

има само един малък недостарък. не стяга като боя а седи малко като грес :D :lol:
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот bob » Пон Мар 03, 2014 10:28 pm

Това не е спрей за променява не а грес във вид на спрей. Аз имам такава, така че като дойдеш в Бургас ще ти дам, няма смисъл да се ръсиш толкова.
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Следваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron