Особености на процеса автотермия

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот icrow » Пон Апр 21, 2014 1:17 pm

Измерих сега пак снимките на колите с автотермични устройства, и по напрежение даде пак 9./21/, но сега мерих и тока и тока беше 9./37/, което си е почти двойно, а до тук само пред последния ми гоп беше с по силен ток от напрежение. Всички останали напрежението беше почти два пъти по голямо от тока. Почвам да си мисля, че има нещо спомагащо в моторите на ладите, и ако някой има стара лада за проби и желание да прави пробите няма да е лошо да се включи в борбата. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот icrow » Пон Юли 28, 2014 9:24 pm

Готин ефект https://www.youtube.com/watch?v=_C9K6axqmPs Мисля и аз да пробвам нещо подобно. :smileylol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот icrow » Вто Юли 29, 2014 9:18 pm

Ето още един интересен клип с пара. https://www.youtube.com/watch?v=dAkRLjx8FeU Човека показва как се повишава вакума при наличието на пара и още по-интересното е, че от ауспуха намалява драстично димът. Захващам се да го пробвам. :smileylol: Най-вероятно на Гого това му е донесло ефекта при опитите за автотермия. Разбира се при мен парата ще е добре оргонизирана. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот caduceus » Съб Авг 09, 2014 9:51 am

Здравейте колеги,
айде и аз се появих отново - тия дни много работа се събра, но се надявам да мога да ви покажа скоро нещо доста интересно по отношение на пълната автотермия при горелките ;) В ДВГ още не смея, а само на въздух още не се получава /въпреки че има сериозна надежда/, но на вода всичко е ОК. Ще пусна и снимки като подобря малко инсталацията че сега е нахвърляна на една дъска и няма вид. Абе работата отива на Станли Майер без електролизер и ННО :lol:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот icrow » Съб Авг 09, 2014 1:15 pm

Браво!!! :)
Снимай смело! Нас опитни постановки не ни плашат :smileylol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот smsi-h » Нед Авг 10, 2014 4:50 pm

caduceus написа:Здравейте колеги,
айде и аз се появих отново - тия дни много работа се събра, но се надявам да мога да ви покажа скоро нещо доста интересно по отношение на пълната автотермия при горелките ;) В ДВГ още не смея, а само на въздух още не се получава /въпреки че има сериозна надежда/, но на вода всичко е ОК. Ще пусна и снимки като подобря малко инсталацията че сега е нахвърляна на една дъска и няма вид. Абе работата отива на Станли Майер без електролизер и ННО :lol:
Поздрави!



Ха-ха-ха-ха... Caduceus-е, това кратко словосъчетание "пълна автотермия при горелките" нещо много ми говори за оргонна печка, особено пък на вода. В една оргонна печка ще има доста хляб и перспективи за развитие и дано я видим скоро. Ако имаш трудности, де да знам, може и да се опитам да помогна с идеи. Мечтата ми е да си имам такава печка, че да я хакна в камините в къщи и да не горя дърва и въглища, а само вода и въздух.
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот caduceus » Нед Авг 10, 2014 5:39 pm

Засега е просто горелка :) Но е в няколко варианта и единствено захранването не се мени, а другото се развива в движение с цел изгарянето да е пълно. В момента се тестват няколко варианта - студена ултразвукова пара, воден спрей чрез Вентури тръба, гореща пара. Относно запалването има три-четири вида разрядници и там също е неясно още кой ще е най-добър. Единственото ясно е, че системата ще работи само с вода и въздух + малко ток, като консумацията при преносимия вариант трябва да е под 50 вата, а изходната топлинна мощност много, много повече /не смея да смятам защото трябва да се види първо какво става/. Това е повече технология за котел и парно, но може да се направи и като печка. Работя активно по въпроса, че зимата идва ;)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот sheki » Нед Авг 17, 2014 9:25 am

мда , зимата идва ... това ще е технология с переспектива :)
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Особености на процеса автотермия

Мнениеот smsi-h » Пон Фев 12, 2018 1:08 pm

Айде продължението...

Андреев Е.И. – Природная энергия

Является продолжением книги «Основы естественной энергетики», ее вторым томом. Расширен спектр рассматриваемых явлений. Уточняются физические механизмы энергетических процессов, энергоинформационные влияния в социальной сфере. Предложен широкий выбор технических решений для бестопливной энергетики без использования органического или ядерного топлива.

http://e-puzzle.ru/page.php?al=andreev_e_i__prirodnaja_
Прикачени файлове
1-andreev-energiya.rar
(4.74 MiB) 276 пъти
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Предишна

Назад към Автотермия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron