Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Исторически аспекти

Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот caduceus » Сря Май 01, 2013 9:58 pm

Здравейте,
давам един линк към темата от друг форум, където съм я развил:

http://mazeto.net/index.php/topic,903.0.html

Първоначалното име, с което я бях пуснал там, беше "Преки етерни конвертори" - т.е. устройства които преобразуват оргонната енергия от околната среда в електричество. Неизвестно защо впоследствие темата бе преименувана от тогавашния администратор в "Генератор на Хари Е. Периго", което ограничава нещата до едно конкретно устройство - а в нея става дума за четири-пет различни такива. Идеята ми тогава беше да акцентирам на общото между тях, за да изпъкне принципът, а не спецификата. Както и да е - по-важна е информацията, за да може да се репликира от някой.

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот nightcrawler65 » Чет Фев 18, 2016 4:42 pm

Надявам се да съм уцелил мястото на следващия линк :)
http://trade.adgex.ru/elfestock
nightcrawler65
 
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 pm

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот caduceus » Пет Фев 19, 2016 11:24 am

Абсолютно си го уцелил :) Това сигурно е т.нар. "вечен фенер" който се обсъжда няколко години по руските форуми. Интересно нещо, вероятно е мини вариант на Тесла суич.
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот skeleta » Пет Фев 19, 2016 12:04 pm

https://www.youtube.com/watch?v=KJP9iC0_qc8
Един руснак го разглобява на клипчето. Ми нито тесла има вътре, нито суич(или както там и се вика на бобината).
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот caduceus » Пет Фев 19, 2016 1:34 pm

:)
Нещата ще излязат по-прости отколкото ги мислех...
Скелет - специални благодарности за клипа
Айкроу - ако имаш време, измери моля те заряда на очертаната в червен правоъгълник вътрешна тръбичка ;) Аз я изкарах около + 600 деветки :oh: Никоя друга част не излъчва нищо.
По принцип тя е излишна, ако това беше нормален фенер. Има си външен корпус, батерии, светодиоди и копче отзад. Но за какво според вас е необходима тази втора, вътрешна тръбичка с интересни свойства и почти същия диаметър като на външната?
Като премери и Иван ще коментирам какво става според мен и как точно работи фенера, за да се самозарежда :hola:
Естествено, ще направя и някои тестове, за да се види дали ще повторя успешно ефекта
Поздрави!
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (203.63 KiB) Прегледано 7277 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот skeleta » Пет Фев 19, 2016 1:48 pm

Аз ще се опитам да ти отговоря според мене защо са 2 тръбички:
Вътрешната е права и е за батериите и "скеле" на фенера. Външната е за декорация. Направени са от 2 части защото иначе трябва да е отливка или да се стругова и ще тежи много, а и е по трудоемко от изтеглянето. Възможно е и да става някакъв резонатор между 2те тръбички. Между другото гледа ли и втория клип на същия руснак. В него си играе повече с фенерчето.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот caduceus » Пет Фев 19, 2016 1:52 pm

Прав си, но нещата са леко скрити. Не е случайна и външната форма - тя че е хубава, хубава е, но понеже е с крива геометрия оправдава използването и на вътрешната тръбичка, която е яко заредена.
Вероятно са ползвали супероргонит + допълнително зареждане + реорганизиране на енерго-домейните във вътрешната структура на материала. Тези неща и аз ги ползвам при последните си модели ревитализатори. Може да има и още нещо при руснаците, не знам. Но със сигурност има процес на обработка на тази тръбичка и не е "нормална".
Допирът с нея зарежда батериите през външната им повърхност и те си преобразуват после вътре заряда от оргонен в електрически. Същото нещо става на върха на масивна пирамида, в центъра на голяма контурна и т.н.
Според теб батериите акумулаторни ли са? Щото така ми се струва и е логично да е. Нещата са подобни на Бедини процеса, но няма механично движение, а е пасивно преобразуване.
Дай линк към втория клип, не съм го гледал
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот skeleta » Пет Фев 19, 2016 2:01 pm

https://www.youtube.com/watch?v=xO6YghleF-0
На края на това видео го пуска без външната опаковка. Начертал е и схемата. За съжаление и на него не показва външната опаковка отвътре. Батериите са акумулатори, то е ясно. На тях на първото видео се вижда че пиша 2600, предполагам мАч.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот caduceus » Пет Фев 19, 2016 2:36 pm

Доста смешно, човекът търси тайната къде ли не - във отражателя, копчето... Но не и в тръбата, която държа в лявата си ръка доста време :) Ако беше малко от малко чувствителен към енергията, щеше да усети със сигурност нещо странно - тръпки, мравки, топлина, пълзене на енергийната вълна по ръката... Естествено, мултицетът няма как да покаже разлика дори в тази тръба - процесът е трансформационен. Един вид Бедини с постоянен ток, не импулсен.
Вече съм абсолютно сигурен как работи фенера, започвам да правя реплика. Ще пиша като съм готов :)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Устройства, пряко преобразуващи оргона в електричество

Мнениеот icrow » Пет Фев 19, 2016 2:37 pm

От дяснaтa стрaнa нa огрaденото почвa от 250 деветки и към ръкaтa се увеличaвa до 630
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Следваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron